Programok

Sukhishvili

A Grúz Állami Népi Együttes előadása
Jegyár: 6 900 Ft
Eladható jegyek tipusa: Csak ülő helyek



Művészetek Háza Gödöllő
Helyszín: Színházterem
Esemény kezdése: 2016. 11. 09. (szerda) 19.00
120 perc, egy szünettel

 
JEGYVÁSÁRLÁS ELÉRHETŐ A JEGY.HU-N KERESZTÜL,  >>ITT<<!
 
A Grúz Állami Népi Együttes – Eredeti csak egy van…
Az együttes 70 éves fennállásának ünnepi turnéja Magyarországon.
 
Amikor azt olvassuk, hogy Grúz Állami Népi Együttes és elkezdünk emlékeket keresgélni a fejünkben, hogy vajon ez melyik együttes, nos, akkor járunk jó helyen, amikor azt gondoljuk, hogy ezek azok „eszement” táncművészek, akik akár arra is képesek, hogy egy óriási ugrás után egészen egyszerűen térdre érkeznek meg a padlóra. Igen. Térdre. Az egész világ érthetetlenül áll azelőtt, hogy hogyan csinálják mindezt. Arról már szót sem merünk említeni, hogy a férfi táncosok az előbb említett látványos ugrások és forgások mellett a lábujjhegyükön közlekednek a színpadon mindezt széles mosollyal az arcukon.
         
A “Sukhishvili” Grúz Állami Népi Együttes mely az első hivatásos állami tánccsoport volt Grúziában, hivatalosan 1945-ben alapította Iliko Sukhishvili és Nino Ramishvili.
Nino Ramishvili és Iliko Sukhishvili elválaszthatatlan partnerek voltak úgy a színpadon, mint a magánéletben. Eltökéltséggel és új ötletekkel telve, megvalósították az álmukat, melynek eredményeként létrehozták a társulatot. A közös életük egy kreativitással teli kaland volt, mely táncosok generáción keresztül teljesedett ki.
Teljes mértékben nekik köszönhető, hogy a grúz nemzeti tánc az egész világon ismertté vált.
1985-ben, Iliko Sukhishvili halála után, Tengiz Sukhushvili (1938-2007), addigi táncos, lett a társulat művészeti igazgatója, így folytatva a családi hagyományt.
Jelenleg Tengiz Sukhishvili lánya, a társulat alapítóinak unokája, Nino Sukhishvili a főigazgató vezeti a társulatot; az ifjabb Iliko Sukhishvili, az alapítók fiúunokája pedig a művészeti igazgató és a vezető koreográfus.
1945 óta a Sukhishvili család három generációja szentelte az életét a Grúz Állami Népi Együttesnek.
 
A társulat a világ szinte összes színpadán óriási sikerrel lépett fel többek közt Sydney Operaházban, az Albert Hall-ban, a Coliseumban, a Metropolitan Operaházban és sok más híres helyszínen. A Grúz Állami Népi Együttes volt az első és az egyetlen népi társulat, mely a leghíresebb és legigényesebb színpadon, a milánói Teatro Alla Scala-ban felléphetett. Példátlan esemény volt: a függönyöket 14 alkalommal húzták fel, ami egy megdönthetetlen rekord.
 
A 70 éves jubileuemát ünneplő Grúz Állami Népi Együttes élőzenével kísért kétórás műsora a grúz nép harcáról, szenvedéséről és hősiességéről szóló történet.  Mesés jelmezek és gyönyörű koreográfia mutatja be a grúzok lelkét: a férfiak meglepetést okoznak a temperamentumukkal és az egyszerre harcias és nemes természetük bemutatásával. Hihetetlen képességeik lenyűgöző példái a keménytalp nélküli puha bőrcipőikben, lábujjon bemutatott forgások és ugrások, vagy a két szívdobbanás között lezajló fél térden bemutatott pörgéseik. Lélegzetelállítóan gyönyörű nők suhannak a színpadon és bájos táncukkal magával ragadják a nézőket. A műsor a grúz történelmet állítja közönségpróba elé. A grúz lélek sajátosságai izgalomba hozzák a nézőket és felejthetetlen élményekkel töltik meg a szívüket.
 
A Grúz Állami Népi Együttes folyamatosan megújította a grúz táncot, mivel a társulat nem tánc múzeum, így változnia, fejlődnie és haladnia kell a korral.
A folklór témákat (koreográfia, zene) modernizálják és klasszikus tánc elemekkel töltik meg. Ez teszi a társulatot egyedülállóvá és a többi társulattól eltérővé.







A változtatás jogát fenntartjuk.

Hasonló programok

Síppal, dobbal, nádihegedűvel - Interaktív zenés folklór színház az Urban Verbunk Juniorral

Jegyár: 3 900 Ft